Facebook Twitter Google Plus

De Nieuwe Psalmberijming (+ Ps 101 en Ps 91)

17 december 2022   |   Door E M (Redactielid)
De bundel van De Nieuwe Psalmberijming (2021) bevat een nieuwe, eigentijdse berijming van alle 150 psalmen op dezelfde vertrouwde Geneefse melodieën als de oude berijming van 1773.

Een aantal gemeenteleden heeft elf van deze psalmen uitgevoerd en opgenomen. Een mooie manier om als gemeente kennis te maken met deze nieuwe psalmberijming en de oude bekende psalmen op een verfrissende manier weer tot ons te laten spreken. Deze psalmen zijn hieronder te bekijken. 

Psalm 91

Psalm 101

Psalm 121

Psalm 118

Psalm 51

Psalm 1:

Psalm 33:

Psalm 8:

Psalm 65:

 Psalm 100: 

Psalm 130: 


Aan De Nieuwe Psalmberijming werkten negen dichters mee. Daarnaast verleende een aantal (andere) dichters, theologen, neerlandici en musici hun medewerking als meelezer en revisor.  Meer informatie is te vinden op: https://www.denieuwepsalmberijming.nl/uitgangspunten

Vanuit de beleidsplan werkgroep 'Vieren',
Stefan Kowalczyk